Kalkulačka srovnání kurzů

Kalkulačka srovnání kurzů – kolik ušetříte?

Podívejte se na aktuální kurz.

Jak kalkulačka funguje?

Do pole „Částka v CZK“ napište částku, kterou budete chtít směnit na požadovanou měnu. Pokud pojedete do Chorvatska, jako „Měnu ponechte EUR. V poli „Kurz 1 „ a „Kurz 2“ se zobrazují fiktivní kurzy. Je tedy potřeba vložit ručně aktuální kurzy ze dvou institucí. Např. Kurz 1 může představovat elektronickou banku Wise, která má velmi výhodné kurzy a Kurz 2 může představovat vaší banku, kde máte uložené peníze (např. Česká spořitelna). Pod kalkulačkou najdete užitečné odkazy na kurzovní lístky jednotlivých bank.

Kurzovní lístky českých bank

Na jaký kurz se dívat na kurzovním lístku?

Prodejní kurz: Použijete kurz pro prodej, pokud se ocitnete v situaci, kdy chcete získat cizí měnu. Tento kurz je definován z perspektivy banky, od které cizí měnu kupujete.

Nákupní kurz: Kurz pro nákup se uplatní, když chcete vyměnit cizí měnu za české koruny. V tom případě totiž banka od vás danou cizí měnu odkupuje.

Všimněte si velice odlišných kurzů, což je prakticky marže banky. Právě u elektronických bank jako Revolut či Wise máte mnohem lepší kurz než běžně v bance a zcela jistě i v běžných směnárnách.

Optimalizujte svou směnu peněz

Přemýšlíte, jak nejlépe vyměnit vaše koruny za cizí měnu? Naše kalkulačka srovnání kurzů je nástroj, který vám pomůže rozhodnout se pro nejvýhodnější kurz. S touto kalkulačkou můžete snadno porovnat, jak se liší vaše finanční výsledky při použití různých směnných kurzů, a zjistit, kolik peněz můžete ušetřit při směně. Možná zjistíte, že pokud byste zvolili výhodnější kurz, tak by vám to dalo například na dobrý oběd na dovolené v Chorvatsku.

Tip: Vyzkoušejte naší kalkulačku spotřeby paliva nebo třeba převod měn.

Proč používat naši kalkulačku srovnání kurzů?

Použití této kalkulačky pro srovnání kurzů vám umožní rychle a přesně zjistit, který směnný kurz vám nabídne největší hodnotu za vaše peníze, respektive jakou konkrétní částku ušetříte a tím vám umožňuje udělat informované a racionální finanční rozhodnutí.